Туя західна ф. вересоподібна

Латинська назва

Thuja occidentalis L. f. ericoides hort.(Thuja occidentalis 'Ericoides')

Російська назва

Туя западная ф. вересковидная

Рід

Туя Thuja L.

Родина

Кипарисові Cupressaceae F. W. Neger.

Походження

Східна частина Північної Америки.

Опис

Кущова форма туї західної (Thuja occidentalis L.) із закругленою чи ширококонічною за формою, асиметричною і багатоверхівковою кроною (іноді схожий на ялівець). Пагони тонкі, гнучкі, прямі та вигнуті, численні.

Плід

Шишки коричневого кольору, рідкі, продовгувато-яйцеподібної форми, довжиною близько 1 см.

Хвоя

Хвоя зверху матово-сріблясто-зелена, знизу сірувато-зелена, на зиму набуває бронзово-коричневого відтінку, до весни швидко відновлює попереднє забарвлення; до 8 мм довжиною; м’яка, лінійна, шилоподібна, злегка відстовбурчена, надає вигляд ажурної легкості рослині.

Туя західна ф. вересоподібна

Фото рослини в різні пори року і в різні фази розвитку:

Використання в озелененні, народній медицині та ін.:

Повільно ростучі рослини, цілком зимо- і морозостійкі, але в перші роки вирощування потребують укриття на зиму. Рослини невибагливі до ґрунту, проте краще ростуть на родючих легких ґрунтах при помірному зволоженні (але без застою води). Потребують багато сонячного світла, але можуть рости на напівзатінених ділянках. Придатні для озеленення міських територій ( переносять дим, гази і кіптяву).

Ефектна високодекоративна рослина в одиночних (солітерних) посадках і в групових – алеї, живі огорожі, в композиціях з деревами і чагарниками; використовується для створення карликових садів та оформлення клумб, альпійських гірок, кам’янистих, вересових та японських садочків, підпірних стінок, кам’янистих терас та схилів, прогулянкових доріжок, узлісь. Чудово піддається формовій стрижці і добре потім відростає.