Про ІЕЕ НАН України

Постановою Президії НАН України № 114 від 04.09.2013 р. Державна наукова установа «Науковий центр екомоніторингу та біорізноманіття мегаполісу НАН України» перейменована на Державну установу «Інститут еволюційної екології Національної академії наук України». Державну наукову установу «Науковий центр екомоніторингу та біорізноманіття мегаполісу НАН України» засновано в 2004 р. за постановою Президії НАН України від 08.09.2004 р. № 214 «Про створення Наукового центру екомоніторингу та біорізноманіття мегаполісу НАН України» і здійснював свою діяльність у рамках Відділення загальної біології НАН України.

У 2007 р. постановою Президії НАН України від 21.11.2007 р. № 324 «Про організаційні питання діяльності Державної наукової установи «Науковий центр екомоніторингу та біорізноманіття мегаполісу Національної академії наук України» на ДНУ «НЦЕБМ» покладено науково-методичне керівництво парком-пам'яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Садово-парковий комплекс НАН України», який з 2011 р. було приєднано до складу ДНУ «НЦЕБМ» з припиненням діяльності цього комплексу як юридичної особи за постановою Президії НАН України від 11.05.2011 р. № 148 «Про організаційні питання забезпечення розвитку досліджень у галузі моніторингу біорізноманіття в умовах мегаполісу». ДНУ «НЦЕБМ» цією ж постановою надано статус науково-дослідного інституту НАН України. ДУ «ІЕЕ НАН України» входить до складу Відділення загальної біології НАН України, яке здійснює загальне наукове та науково-методичне керівництво його діяльністю.

Постановою Президії НАН України № 173 від 11.12.2013 р. «Про передачу наукового підрозділу» з Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена до Державної установи «Інститут еволюційної екології Національної академії наук України» передано відділ етології та соціології комах.

Розпорядженням Президії НАН України № 712 від 21.11.2014 р. з Донецького ботанічного саду НАН України до Державної установи «Інститут еволюційної екології НАН України» передано відділ фітоекології.

У складі Інституту еволюційної екології НАН України нараховується вісім наукових підрозділів: 6 відділів: екологічного моніторингу, динаміки популяцій, дендрології та паркознавства, етології та соціобіології комах, фітоекології, відділ науково-технічної діяльності та 2 лабораторії: охорони та відтворення рослинного світу, охорони та відтворення тваринного світу. Окрім того, для забезпечення наукової діяльності ІЕЕ НАН України та збереження і відновлення біорізноманіття та ландшафтних комплексів парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Феофанія», у складі ІЕЕ НАН України функціонували: допоміжні підрозділи: відділ організаційно-господарської діяльності та впровадження; відділ зеленого будівництва; відділ матеріально-технічного забезпечення; технічний відділ; відділ капітального будівництва; служба головного лісничого; експлуатаційна служба; служба охорони праці; енергетична служба, бухгалтерія та відділ кадрів.