Туя західна ‘Даніка’

Латинська назва

Thuja occidentalis 'Danica'

Російська назва

Туя западная ‘Даника’

Рід

Туя Thuja L.

Родина

Кипарисові Cupressaceae F. W. Neger.

Походження

Східна частина Північної Америки.

Була вирощена з насіння у 1948 році А.Р. Йенсеном в Данії (звідси і назва сорту).

Опис

Вічнозелений маленький кущ з округлою, щільною кроною, висота дорослої рослини (у віці 20 років) 0,5–0,8 м, діаметр крони 1 м. Характеризується повільним ростом – за рік приріст становить не більше 4–5 см у висоту і 3–4 см в ширину. Відрізняється тонкими хвоїнками і вертикально піднятими гілочками, чим і забезпечується своєрідний декоративний ефект рослини.

Плід

Цвітіння для цього сорту не властиве, тому шишки зустрічаються рідко і, як правило, дуже дрібні (до 0,6 см), округлі, коричневі.

Туя західна ‘Даніка’

Хвоя

Хвоя блискуча світло-зелена, взимку коричнево-зелена, луската, дуже густо розміщена, м’яка. Хвоя молодих сіянців це довгі голочки (до 10 мм), які називаються ювенільними. З часом вони замінюються плоскими лусочками, які нашаровуються одна на одну.

Туя західна ‘Даніка’

Використання в озелененні, народній медицині та ін.:

Ці тіньовитривалі, невимогливі до ґрунту вічнозелені хвойні рослини стають надовго окрасою різнопланових ландшафтних ділянок, оскільки за належного догляду здатні прожити до 200 років. Хоча кращими для них є достатньо зволожені місцезростання, але в ландшафтному дизайні вони є універсальним живим матеріалом – ефектно виглядають і в великих кам’янистих садах, і в мініатюрних садах, в групах чи в одиночних посадках; ці рослини чудово вписуються і в строго розпланований ландшафт, і в пейзажні ділянки вільного дизайну. Можуть бути окрасою хвойно-чагарникових міксбортерів, дачних чи сільських ділянок, їх висаджують на газонах біля адміністративних та громадських будівель і в садах заміських котеджів. Завдяки густій кулястій кроні рослини ефектно доповнюють вересовий сад, альпійську гірку, композиції в японському стилі; використовуються в контейнерній культурі для озеленення балконів і терас; придатні для створення живих огорож і декоративних бордюрних посадок. Оскільки рослини придатні для декоративного формування крони, їх використовують для фігурного оздоблення живих огорож.