Пухироплідник калинолистий ‘Діаболо’

Латинська назва

Physocarpus opulifolius (L.) Maxim. ‘Diabolo’

Російська назва

Пузыреплодник калинолистный ‘Диаболо’

Рід

Пухироплідник Physocarpus Maxim.

Родина

Розоцвіті Rosaceae Juss.

Походження

Північна Америка.

Пухироплідник калинолистий ‘Діаболо’ – один з найпопулярніших і ефектних сортів родом з Німеччини. В 2002 році відзначений нагородою Королівського садівничого товариства (The Royal Horticultural Society (RHS)) на всесвітньо відомій Виставці квітів Award of Garden Merit (AGM) у Великобританії як найкращий новий сорт.

Опис

Листопадний кущ висотою до 3 м, розлогі густі гілки створюють кулясту форму крони. Кора у старих кущів лущиться і відшаровується смужками.

Квітка

Квітки білувато-рожеві, діаметром до 1 см, зібрані в багатоквіткові зонтикоподібні китиці, діаметром 3–5 см, ароматні.

Квітка

Квітки білувато-рожеві, діаметром до 1 см, зібрані в багатоквіткові зонтикоподібні китиці, діаметром 3–5 см, ароматні.

Пухироплідник калинолистий ‘Діаболо’

Плід

Плоди – пухироподібні фіолетово-червоні листянки. Насіння грушоподібної форми, гладке, блискуче, до 2 мм довжиною і 1 мм шириною.

Пухироплідник калинолистий ‘Діаболо’

Листок

Листки ефектного темно-багряного чи бордово-фіолетового кольору, округло-овальної форми, довжиною 2–7 см, 3–5 лопатеві, по краю зубчаті, з обох сторін голі або майже голі, восени забарвлення стає золотисто-жовте.

Пухироплідник калинолистий ‘Діаболо’

Основні дані фенологічного розвитку:

Цвітіння у червні-липні (впродовж 2–3 тижнів). Плоди дозрівають у вересні-жовтні.

Фото рослини в різні пори року і в різні фази розвитку:

Використання в озелененні, народній медицині та ін.:

Кущ швидкоростучий. Повністю морозостійкий, доволі тіневитривалий. До ґрунтових умов невибагливий (його коренева система настільки жорстка, що легко укорениться навіть в важкому, глинистому грунті); посухостійкий, газостійкий; вкрай рідко пошкоджується шкідниками і хворобами; стійкий до факторів міського середовища. Віддає перевагу сонячним місцям, стійкий до тіні, але вона шкодить забарвленню. Добре переносить стрижку, але для отримання компактного куща формування потрібно проводити на перших роках вирощування рослин. Живі огорожі з нього дуже ефектні, яскраві, густі, щільні та легкі в догляді.

Високу декоративність зберігає впродовж всього вегетаційного періоду – при чому суцвіття медоносних квіток не настільки привабливі, як винно-червоні плоди на фоні виразного темного листя, тому популярність його у майстрів-садівників і ландшафтних дизайнерів цілком виправдана. З огляду на невеликі розміри рослин, мінімальні вимоги до вирощування, невибагливість до умов середовища, він є дуже перспективним сортом для озеленення великих відкритих міських вулиць, парків, площ, часто використовується в приватних садах і на присадибних ділянках. Найкраще виглядатимуть у комбінації з світло-зеленими та золотистими листяними кущами, або при висадці перед світлою стіною чи парканом – так колір листя буде контрастувати з фоном. Відмінний солітер, ефектно виглядає на фоні зелені, на газоні; у вигляді живої огорожі є прекрасним фоном для інших декоративних рослин.