Береза повисла ф. Юнги

Латинська назва

Betula pendula Roth. f. Youngii Schneid.

Російська назва

Берёза повислая ф. Юнги

Рід

Береза Betula L.

Родина

Березові Betulaceae C.A.Agardh.

Походження

Європа, Мала Азія, Кавказ, Північна Персія.

Культивар берези повислої (Betula pendula Roth.).

Опис

Повільноростуче листопадне невелике дерево висотою 4–6 м (іноді до 8 м). Головні гілки розкидисті або зігнуті, часто звисають до землі, утворюючи мальовничу, ажурну, неправильної форми крону.

Береза повисла ф. Юнги

Листок

Листки яскраво-зелені (восени жовтого і/чи бронзового кольору), довжиною 3–7 см, трикутної або ромбічної форми, на вершині загострені, біля основи ширококлиноподібні або майже прямо зрізані, по краю двічі загострені. Молоді листочки смолисті, липкі.

Береза повисла ф. Юнги

Основні дані фенологічного розвитку:

Цвітіння в травні, сережки з плодами дозрівають у липні-вересні, після дозрівання розсипаються.

Використання в озелененні, народній медицині та ін.:

Коренева система стрижнева, з поверхневими боковими коренями і великою кількістю тонкого коріння у верхніх шарах ґрунту.

В перший рік росте дуже повільно, починаючи з другого року росте активніше і до 40–50 років досягає максимального розвитку. Недовговічна порода – у віці 80–100 років починає відмирати, рідко доживає до 120–50 років. Плодоносити розпочинає у віці 10 років в поодиноких посадках і з 20–30 років у масових насадженнях.

Це один з найбільш світлолюбних видів дерев, в наших умовах морозостійкий, добре переносить засушливі періоди, до кліматичних та ґрунтових умов мало вимогливий.

Це витончене красиве дерево використовують для створення дуже ефектних алей, самостійними групами чи в композиціях з хвойними породами, вишукано виглядає біля водойм. Враховуючи при цьому швидкість росту, невибагливість до ґрунтово-кліматичних умов, вид все ширше використовується в озелененні різнопланових територій.